Sæt allerede nu kryds i kalenderen for næste Bierfest i Bjæverskov Stadthalle - fredag den 12. oktober 2018



Sidste år var der igen rift om billetterne, til efterårets store begivenhed i FREM Bjæverskov, Oktober-Bierfesten.

Mere eller mindre alle 636 gæster kom alle i tyroler uniform - de havde købt billetter til den fantastiske aften, hvor TOP SEVEN’s tyrolerdrenge, i en tre timers tid, spiller umbaba-musik, som består af tyske schlagere og skålesange, efterfulgt af mere moderne toner, den resterende del af aftenen og natten, frem til sluttidspunktet klokken 01.00.

I 2018 afholdes der igen Bierfest i Bjæverskov, og det bliver fredag den 12. oktober 2018.

Så hvis man eventuelt ikke nåede at få en billet i 2015, 2016 eller 2017 er der muligheder for i 2018, at blive en del af denne forrygende begivenhed, som altid indeholder imponerende sceneshow fra TOP SEVEN, skønne ” Anton’er og Heidi’er ” i tyrolerkostymer, der kan glæde sig til wienersnitsler, store fadbamser, jägerbom, vin m.m

Så husk at sætte kryds i kalenderen, og hold øje med lokalavisen Midtsjælland når billetterne sættes til salg primo Juni 2018.

EINS, ZWEI, DREI – PROOOOST.


Fest ambassadører 2017:

Bord/stat Kontaktnavn / telefon nr.

Baden-Württemberg – Pia E. Chabert tlf. 51600014

Bayern – Charlotte B. Larsen tlf. 51239128

Berlin – Steffen Andersen tlf. 28917929

Brandenburg – Jan Brinkløv tlf. 40422787

Bremen – Lone Lauenborg tlf. 91399304

Hamburg – Bente Bælum tlf. 24850825

Hessen – Helle Korsled tlf. 23833809

Mecklenburg-Vorpommern – Marc Rerup tlf. 22131124

Niedersachen – Schannie Bursøe tlf. 60709285

Nordrhein-Westfalen – Camilla Andersen tlf. 28571090

Rheinland-Pfalz – Karina Doni tlf. 51720226

Saarland – Nanna S. Thorsted tlf. 40460007

Sachsen – Jacob Jørgensen tlf. 20895472

Sachsen-Anhalt – Pia Damm tlf. 30560586

Slesvig-Holsten – Karsten Bækholm tlf. 21741397

Thüringen – Michael Eismark tlf. 608025356

3